poszukiwanie wlasnych opinii na zasadzie przeszukiwania mapy czy przypominania sobie miejsc ktorym sie wystawilo dane recenzje jest bardzo trudne i czasochlonne. - gdzie szukac opinii google? - jest to chyba najskuteczniejsza i najprostsza metoda, ktora odpowiada na pytania, jak znalezc wystawiona opinie google czy gdzie sie znajduja opinie google?
minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach7-6 Investorius Kołtyś Michał minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach7-6
Księgowość to zadanie dla specjalistów! Pozwól nam zadbać o twoje finanse – Biuro NEX z Katowic, zapraszamy! księgowość Katowice Profesjonalnie zajmiemy się finansami Twojej firmy i poprowadzimy księgowość, stosując korzystne rozwiązania – zapraszamy do współpracy - Biuro Rachunkowe NEX z Katowic! Założyłeś własny biznes i nie wiesz jak prawidłowo prowadzić księgowość? Świetnie trafiłeś! Biuro Rachunkowe NEX z Katowic to specjaliści w tej branży, którzy pomogą na Twojej firmie na każdym etapie działalności – zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie www.nex.katowice.pl.

Jakiś czas temu w mediach głośno było o właścicielu krakowskiego warsztatu samochodowego, który palił w piecu zużytym olejem silnikowym. Taki proceder jest wysoce szkodliwy dla środowiska, ponieważ przepracowany olej zawiera w sobie nie więcej niż około 60% bazy mineralnej. Reszta to substancje chemiczne stosowane do polepszenia parametrów oleju silnikowego. Co zatem zrobić z przepracowanym olejem pochodzącym z warsztatu samochodowego?

Podczas spalania oleju przepracowanego w piecu dochodzi do emisji trujących substancji do atmosfery. Pozbywanie się ich do otoczenia również, z oczywistych powodów, stanowi ogromne zagrożenie dla środowiska i żyjących w nim ludzi oraz zwierząt. Zużyty olej silnikowy jest odpadem niebezpiecznym, a odpowiedzialność za jego utylizację w przypadku warsztatów samochodowych spoczywa na ich właścicielach. Serwis, który świadczy usługę wymiany oleju, z prawnego punktu widzenia się jego posiadaczem, przez co jest zobowiązany do przekazywania odpadu odpowiedniemu podmiotowi.

 

Utylizacja odpadów – jak działa skup oleju przepracowanego?

 

Przepracowany olej silnikowy powinien trafić do wyspecjalizowanej firmy zajmującej się kontrolowaną utylizacją odpadów niebezpiecznych. Po przekazaniu oleju odbiorcy, który ma zezwolenie na transport i gromadzenie odpadów, odpowiedzialność prawna przechodzi z serwisu samochodowego na firmę odbierającą.

Najlepszym rozwiązaniem jest wybór przedsiębiorstwa z najbliższej okolicy, oferującego skup oleju przepracowanego, odbiór i transport. By przekazać odpady, warsztat samochodowy powinien być wyposażony w zbiornik do magazynowania przepracowanego oleju. Aby odpad przygotowany do odbioru miał wartość handlową i nadawał się do skupu, nie może zawierać nafty, rozpuszczalników ani paliw. Olej przepracowany, który będzie mógł zostać poddany procesowi regeneracji czy oczyszczania, musi być odpowiednio przechowywany – bez dostępu powietrza i wilgoci oraz w stałej temperaturze oraz nie może być mieszany z innymi odpadami.

 

Co dzieje się z przepracowanym olejem po przekazaniu go odbiorcy?

 

Olej przepracowany oddany do skupu jest transportowany w bezpiecznych warunkach i jest przekazywany do zakładu, gdzie jest ważony oraz ewidencjonowany. Dalszy los odpadu i odpowiedzialność za jego unieszkodliwienie nie spoczywa już na właścicielu warsztatu. Olej jest poddawany ocenie pod względem przydatności do odzysku lub unieszkodliwienia. Recykling materiałowy lub surowcowy jest najbardziej ekologicznym rozwiązaniem, jak chodzi o odpady przekazywane przez warsztaty samochodowe.