W pierwszej kolejności biuro rachunkowe ma na celu pełną obsługę urzędowo-podatkową przedsiębiorstwa, z którą podpisuje umowę. W jej wyniku biuro rachunkowe podejmuje na siebie także odpowiedzialność za m.in. księgowanie faktur, ewidencję przychodów i rozchodów na cele podatkowe, itp. W efekcie firma jest odciążona z obowiązku prowadzenia własnej księgowości i może skupić się w pełni na zyskownym funkcjonowaniu.

Biuro rachunkowe dla innowatorów

Biuro rachunkowe to idealna oferta dla nowych przedsiębiorców, którzy korzystają z programów unijnych na rzecz innowacyjnych mikroprzedsiębiorstw. Obecne programy unijne skupione są na wspieraniu nowych, jednoosobowych firm których działalność przyczynia się do popularyzacji i rozwoju technologii. W zależności od natury przedsięwzięcia, konieczność podporządkowania się przez przedsiębiorcę zawiłym procesom podatkowym może stanowczo spowolnić rozwój jego firmy. Zatrudnienie księgowego byłoby w tym wypadku sprzeczne z umową unijną, która zakłada wyłącznie samozatrudnienie przez okres pierwszego roku istnienia firmy. Tutaj na ratunek przychodzi biuro rachunkowe.

Podsumowanie

Oprócz korzyści i bezpieczeństwa, jakie przynosi biuro rachunkowe, może ono też być rozwiązaniem problemów związanych z wymogami unijnych programów dofinansowania. Ponadto cena usług będzie z reguły proporcjonalnie mniejsza dla mikrofirmy, a bezpłatną wycenę przygotuje na przykład Biuro Rachunkowe Toruń.