Marmur jest niezwykle atrakcyjną posadzką, lecz wbrew pozorom równie kosztowną w utrzymaniu. Nie wystarcza regularne czyszczenie, dodatkowo wymagające specjalnych środków konserwujących kamień.

Problemem marmuru jest to że jego błąd unikają zanieczyszczenia, a szczególnie niebezpieczne są woda i sól. Rozbijają one struktury kamienia, penetrują go i pozwalają na głębsze wnikanie brudu.

Tutaj na pomoc przychodzą specjalistyczne usługi krystalizacji marmuru polegające na szlifowanie powierzchni kamienia aby stał się jednolitą masą, nie przepuszczająca wody i innych zanieczyszczeń.

Jaka warstwa sprawia że marmur jest bardzo estetyczny wizualnie. Delikatny połysk co podkreśla strukturę kamienia. Jest także odporna na uderzenia mechaniczne, zarysowania i lepiej się nią sprząta.

Polecamy skorzystanie z usług profesjonalnej firmy która zajmuje się tego typu działaniem. Proces krystalizacji wymaga maszyn z diamentowymi kodami które delikatnie polerują w powierzchnię kamienia.

Aby przeprowadzić krystalizację należy najpierw oczyścić różnego rodzaju zanieczyszczenia znajdujące się na powierzchni. Następnie jeżeli pojawiły się pęknięcia i ubytki należy je naprawić. Można użyć tutaj różnego rodzaju wylewek przypominających kamień.

Następnie gdy powierzchnia jest gładka szlifuje się ją i zyskuje pożądane właściwości.

Z reguły posadzka marmurowa wymaga krystalizacji na raz na około 3 lata. Chociaż to zależy od właściwości budynku – czyli natężenie ruchu, tego w jaki sposób jest użytkowany, czy jeździ się po nim ciężkim sprzętem, czy występuje tylko rób pierwszy.

Zapraszamy do konsultacji ze specjalistą który udzieli państwu porady na temat czyszczenia posadzki marmurowej, a także wskaże ewentualne korzyści płynące z konserwacji i innych powierzchni. Na przykład powierzchni ścian, kostki brukowe, czy może polimeryzacji powierzchni PCV.

Podkreślamy że konserwacja wszystkich powierzchni przedłuża ich żywotność i zmniejsza koszty związane z naprawami czy wymianą posadzek. Przy dużym użytkowaniu wymiana jest konieczna, lecz poprawne konserwowanie wydłuża żywotność o dobre 30 lat. To podobnie jak z samochodami, które bez należytej konserwacji działają raptem 2 lata a później wszystko zaczyna się sypać.