PORTALE PARTNERÓW

Przenośny zbiornik na paliwo jest pożądanym przez wiele firm elementem wyposażenia. Znajduje zastosowanie w wielu sektorach gospodarki – w transporcie, lotnictwie, rolnictwie, budownictwie czy przemyśle. Wszędzie tam, gdzie istotną rolę odgrywają maszyny silnikowe.

Wytwarza się je z trwałych materiałów, które zapewniają wytrzymałość i bezawaryjność zbiornika. Jednak  długotrwałe przechowywanie paliwa może prowadzić do wytrącenia się osadu na jego dnie, warto więc wiedzieć, jak czyścić zbiornik, by jego sprawność znacząco się wydłużyła.

 

Kiedy należy wyczyścić zbiornik na paliwo?

 

Czyszczenie zbiornika zaleca się dopiero wtedy, gdy zostanie stwierdzone, że na dnie wytrącił się osad. Zadanie to zawsze należy zlecić profesjonalistom. Wyspecjalizowana w tej dziedzinie firma dysponuje odpowiednim sprzętem oraz wiedzą. Nie ma jednak sprecyzowanych odstępów pomiędzy czyszczeniami, wszystko zależy od ilości oraz jakości magazynowanego paliwa.

 

Co jest potrzebne do czyszczenia

Firma, która wykonuje serwis zbiornika, jest wyposażona w niezbędny sprzęt oraz środki chemiczne, jednak jest kilka rzeczy, które musimy jej zapewnić. Są to m.in.:

  • Swobodny dostęp do zbiornika;
  • Dostęp do bieżącej wody oraz elektryczności;
  • Pusty pojemnik, np. beczka, do której zostanie przelane zanieczyszczone paliwo.

Większość firm oferujących tego typu usługi, czyści zbiorniki na terenie całego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *