Kominy przemysłowe są jednym z najczęstszych źródeł emisji do powietrza szkodliwych zanieczyszczeń, oparów i gazów. To konstrukcje, które służą do odprowadzania produktów spalania w procesach technologicznych zakładów przemysłowych, elektrociepłowni i elektrowni. Substancje, które wydobywają się z kominów powodują, że jakość powietrza którym oddychamy jest coraz niższa. Jak sobie radzić z tym problemem? W jaki sposób zmniejszyć poziom szkodliwych związków, przedostających się do atmosfery? Odpowiadamy w poniższym poradniku.

W jaki sposób można oczyścić powietrze, wydobywające się z kominów zakładów przemysłowych?

Zanieczyszczenia przemysłowe to poważny problem wielu zakładów z branży chemicznej, hutniczej, zakładów meblarskich, lakierniczych, cementowni, kopalń i wielu innych. Wydzielanie do powietrza spalin, oparów i gazów ma ogromnie niszczycielski wpływ na środowisko naturalne i wpływa negatywne na nasze zdrowie. Właśnie dlatego należy poszukać skutecznego rozwiązania, które pozwoli zlikwidować problem emisji do atmosfery szkodliwych związków chemicznych. Bardzo dobrym rozwiązaniem są specjalne oczyszczacze powietrza, które wykorzystują węgiel aktywny.

Filtry powietrza węgiel aktywny – dlaczego warto?

Filtry z węglem aktywnym znakomicie absorbują z powietrza szkodliwe zanieczyszczenia. To najlepszy sposób na pozbycie się trujących oparów, wydobywających się z kominów przemysłowych. Węgiel aktywny to substancja w formie sypkiej i o porowatej powierzchni, która ma doskonałe właściwości oczyszczania powietrza z różnego rodzaju toksyn. Umieszczona jest w specjalnej obudowie, która może mieć różne kształty, np. kasety lub tuby. Filtry węglowe skutecznie usuwają nieprzyjemne zapachy, związki chemiczne, zanieczyszczenia gazowe, związki chemiczne, metale ciężkie i wiele innych trujących substancji.

Jakie są zalety filtrów węglowych?

Oczyszczacze powietrza, które wykorzystują węgiel aktywny to idealne rozwiązanie dla przemysłu. To produkty o wysokiej niezawodności, nawet w warunkach niestabilnej i przerywanej pracy. Filtry powietrza z węglem aktywnym to konstrukcje proste i łatwe w montażu oraz wygodne w codziennej eksploatacji, konserwacji i w utrzymaniu. Dzięki znakomitym właściwościom absorbującym zanieczyszczenia mogą być wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłu. Świetnie się sprawdzą w branży spożywczej, budowlanej, farmaceutycznej, w lakiernictwie, wentylacji, klimatyzacji i w wielu innych.
Filtry z węglem aktywnym to także doskonałe rozwiązanie do domu i obiektów użyteczności publicznej.